Англійська мова - належить до  германської  гілки індоєвропейської  сім'ї мов.
Це одна з найпоширеніших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування.

Англійська мова - одна з офіційних і робочих мов ООН.
Поширена в: Велика Британія,  Ірландія, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Індія, Беліз, Ліберія, Нігерія, ПАР

Регіон: Європа, Північна Америка, Азія, Африка, Австралія, Океанія

Носії: (перша мова) 354 млн.
(друга мова) 150 млн.-1,5 млрд.


 Офіційний статус

Державна:  Ліберія, декілька інших країн Британської співдружності, Австралія

Офіційна: Канада, Гонконг, Ірландія, ПАР, Кенія, Індія, Пакистан,Філіппіни, Сінгапур, Косово, Європейський союз, Нова Зеландія, Велика Британія, США
 

Вимова
Англійська мова вважається однією з найскладніших серед європейських мов стосовно правильності вимови і читання слів. Існує велика кількість винятків, але певні правила читання слів все ж таки існують.

Діалекти
Літературної англійської мови, такої яка є в інших країнах, де існують спеціальні інституції, що затверджують мовний стандарт, як наприклад Французька академія у Франції, не існує. Вимова й лексика англійської сильно відрізняються в різних частинах світу, де ця мова є основною мовою спілкування. Основні варіанти мови - Британська англійська та Американська англійська. Кількість діалектів англійської мови в Британії, особливо в Англії, дуже велика. Стандартом мови вважається так звана надбана вимова (Received Pronunciation), діалект, який не властивий певному регіону, а характерний в першу чергу класу освічених людей. В американській англійській теж існує чимало діалектів. Австралійці та новозеландці намагаються притримуватися британських норм, але їх легко впізнати за вимовою.

Всі діалекти англійської мови поділяються на ротичні (rhotic) і неротичні (non-rhotic). Ротичними діалектами називаються діалекти, в яких вимовляється звук r в словах, наприклад, слово doctor (лікар). Ротичним, є, наприклад, шотландський діалект англійської мови, більшість діалектів Північної Америки, індійський діалект. Received Pronunciation, австралійський, новозеландський, південно-африканський діалекти - неротичні варіанти англійської мови.

Фонетика
Англійська вимова сильно змінюється від одного діалекту до іншого. Тому загалом в англійській мові багато звуків різних для різних регіонів.

Граматика
Граматика англійської мови відносно проста в порівнянні з іншими європейськими мовами. Іменник не має роду, множина більшості слів утворюється добавлянням звуків /s/ або /z/, правда існує поняття колективного іменника, який хоча й має форму однини, може вживатися й як множина. Прикметники в англійській мові не узгоджуються з іменниками ні в роді, ні в числі. Визначеність чи не визначеність іменника передається артиклем. Дієслівні форми можуть виражати активний та пасивний стан, в активному стані існує 16 часів, тоді як у пасивному - 8.

Як нас знайти